Záclony a závesy z prírodných materiálov

Závesy a záclony z prírodných materiálov sú skoro vždy dobrý nápad. V posledných rokoch si na Slovensku, ako aj inde vo svete, vydobil svoje popredné postavenie tzv. severský štýl. Sú to čisté línie, drevo a prírodné materiály. Práve tento štýl si pýta aj prírodné materiály na záclonách a závesoch.

Obľúbeným materiálom na výrobu prírodných záclon a závesov je ľan. Prírodné materiály majú jednu fantastickú vlastnosť, že odpudzujú prach. Netvorí sa na nich antistatická energia. Prachové častice sa na záclone neudržia, prach sa po záclone zošmykne a vy ho potom kľudne môžete povysávať pri bežnom upratovaní. Prírodné materiály pracujú s prostredím. Záclona z ľanu dýcha. Nasáva vlhkosť pri zvýšenej vlhkosti a aj ju vypúšťa späť do ovzdušia, ak je vzduch v miestnosti suchý. Preto je vhodná aj do kúpeľne. Ľan má rúrkovitú štruktúru. Cverna má vo vnútri prázdny priestor. Okrem vlhkosti pohlcuje aj hluk.

Údržba prírodných záclon je o niečo náročnejšia ako pri polyesterových. Naše interiérové štúdio odporúča pri prírodných materiáloch chemické čistenie v čistiarni. Cena materiálov je tiež o niečo vyššia ako u polyesteru, ale je to pochopiteľné. Prírodný materiál sa vám odvďačí svojou prirodzenosťou a krásou. Ak sa vám nechce ísť do ľanového závesu kvôli náročnejšej údržbe, prírodný vzhľad ponúkajú aj závesy a záclony z polyesteru. Prírodný look si zachovávajú, prírodné však nie sú, zato však na okne vyzerajú ako dokonalá imitácia vrecoviny či ľanu. Rozhodnutie je na vás. Výber v našom interiérovom štúdiu je veľký a rozmanitý.