Záclony a závesy z prírodných materiálov

Závesy a záclony z prírodných materiálov sú skoro vždy dobrý nápad. V posledných rokoch si na Slovensku, ako aj inde vo svete, vydobil svoje popredné postavenie tzv. severský štýl. Sú to čisté línie, drevo a prírodné materiály. Práve tento štýl si pýta aj prírodné materiály na záclonách a závesoch.

Obľúbeným materiálom na výrobu prírodných záclon a závesov je ľan. Prírodné materiály majú jednu fantastickú vlastnosť, že odpudzujú prach. Netvorí sa na nich antistatická energia. Prachové častice sa na záclone neudržia, prach sa po záclone zošmykne a vy ho potom kľudne môžete povysávať pri bežnom upratovaní. Prírodné materiály pracujú s prostredím. Záclona z ľanu dýcha. Nasáva vlhkosť pri zvýšenej vlhkosti a aj ju vypúšťa späť do ovzdušia, ak je vzduch v miestnosti suchý. Preto je vhodná aj do kúpeľne. Ľan má rúrkovitú štruktúru. Cverna má vo vnútri prázdny priestor. Okrem vlhkosti pohlcuje aj hluk.

Údržba prírodných záclon je o niečo náročnejšia ako pri polyesterových. Naše interiérové štúdio odporúča pri prírodných materiáloch chemické čistenie v čistiarni. Cena materiálov je tiež o niečo vyššia ako u polyesteru, ale je to pochopiteľné. Prírodný materiál sa vám odvďačí svojou prirodzenosťou a krásou. Ak sa vám nechce ísť do ľanového závesu kvôli náročnejšej údržbe, prírodný vzhľad ponúkajú aj závesy a záclony z polyesteru. Prírodný look si zachovávajú, prírodné však nie sú, zato však na okne vyzerajú ako dokonalá imitácia vrecoviny či ľanu. Rozhodnutie je na vás. Výber v našom interiérovom štúdiu je veľký a rozmanitý.

Please log in again

We are sorry for interrupting your flow. Your CSRF token is probably not valid anymore. To keep you secure, we need you to log in again. Thank you for your understanding.

Thank you for your understanding.

Login